Polecamy
Wizyt:
Dzisiaj: 20Wszystkich: 110133

Fokarium

atrakcje » Fokarium

  • Jedna z helskich fok
    Jedna z helskich fok

Fokarium jest częścią Stacji Morskiej naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, realizuje projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Fokarium to placówka zajmująca się badaniem i hodowlą fok, które ponownie zasiedlają wody południowego Bałtyku. Foki chore i osłabione znajdują tu azyl i leczenie, by po okresie rekonwalescencji powrócić do naturalnego środowiska. Placówka wypuszcza również do naturalnego środowiska foki urodzone w fokarium, tak by uzupełniały populację fok bałtyckich.

Fokarium, ul. Morska 2, kar mienia fok odbywają się o godzinie: przez cały rok - 11.00 i 14.00 i w sezonie letnim (lipiec-sierpień) - 11.00, 14.00 i 17:00.

Foki są fascynujące, po ich zachowaniu od razu widać jaki mają humor, jak się czują danego dnia, czasem wydaje się nawet, że żartują sobie z oglądających... Dzięki Fokarium możemy poznać je lepiej, dowiedzieć się jak je chronić, jak zachowywać się przy nich, w momencie spotkania na plaży. Dzięki temu, że w fokarium foki rozmnażają się, można obserwować ich maluchy. Najpierw przez szybę muzeum, a potem przez krótką chwilę na dużym basenie, tuż przed wypuszczeniem na wolność. Małe foki mają przytwierdzany nadajnik, który potem pozwala śledzić ich wędrówki po Bałtyku. W Fokarium mieszkają foki szare: Bubas, Fok, Unda Marina, Ania, Agata i Ewa.

Facebook